Jak usunąć kamień w łazience? Wybraliśmy kilka domowych sposobów

W większości naszych domowych gospodarstw posiadamy wodę twardą którą  wyróżnia duża zawartość soli magnezu i soli wapnia. W efekcie wysoka temperatura wody sprzyja wytrącaniu się węglanu wapnia. Jest to osad, który nawarstwia się na armaturze łazienkowej który narasta podczas użytkowania łazienki. Wpływa także na zatykanie otworów w armaturze łazienkowej takiej jak słuchawka prysznicowa, krany, zawory kulowe. Kamień ogarnicza ciśnienie wody i zakłóca prawidłowe działanie armatury. Często zadajesz sobie pytanie jak usunąć kamień w łazience?

Jak usunąć kamień w łazience


W pierwszym momencie możemy pomyśleć o drogich środkach dostępnych w drogeriach. Niestety większośc tych preparatów opartych jest o szkodliwe związki chemiczne. Zawierają one silne substancje toksyczne, które nie tylko mogą uszkodzić powierzchnię armatury łazienkowej, ale również niekorzystnie wpływają na nas oraz na środowisko naturalne. Poznaj naturalne metody jak usunąć kamień w łazience.

Domowe sposoby jak usunąć kamień w łazience:

Sok z cytryny

Wyciśnij sok z cytryny i wlej do butelki z rozpylaczem a następnie spryskuj co kilka minut zabrudzony obszar. Następnie spłucz czystą wodą i przetrzyj na sucho. To rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w przypadku trudno dostępnych miejsc.

Ocet

Osad z kamienia wokół kranów, na umywalce, w wannie czy na muszli toaletowej możesz usunąć zwykłym octem. Idealnie sprawdza się także jako odkamieniacz do czajnika. Zmocz zakamienioną powierzchnię octem i pozostaw na co najmniej godzinę. Trudniej dostępne miejsca, takie jak kran czy słuchawka prysznicowa, owiń szmatką namoczoną w occie. Następnie spłucz i wytrzyj do sucha. Jeżeli powierchnia jest intensywnie zakamieniona, zabieg powtórz kilka razy.

Coca-Cola

Mimo iz sam napój nie jest zbyt zdrowy to ma on jedną bardzo pozytywną cechę. Idealnie rozpuszcza kamień w łazience a nawet pomaga odkręcić zapieczoną śrubę. Coca-Cola także świetnie usuwa kamień z muszli klozetowej. Wystarczy jedynie wlać do niej szklankę Coca-Coli, by usunąć nawet grubą warstwę osadu z kamienia. W przypadku rdzy należy owinąć obszar szatką nasączoną coca-colą i pozostawić na pewien czas.

Mikstura na usuwanie kamienia

Przygotuj pastę z 3 łyżek sody oczyszczonej i 1 łyżki wody. Taką pastę wetrzyj w powierzchnie, na których znajduje się osad z kamienia. Pozostaw na dwie godziny, a następnie zmyj i wytrzyj na sucho.

Teraz już znasz domowe sposoby jak usunąć kamień w łazience!