Jak szybko zasnąć? Sposoby na zaśnięcie

Bezsenność to problem wielu ludzi. Kładziesz się po męczącym i stresującym dniu do łóżka i zadajesz sobie pytanie Jak szybko zasnąć? Głowa chuczy problemami w pracy czy w szkole.  Z drugiej strony wiesz, że rano trzeba  wstać i że będziesz niewyspany. Szybkim rozwiązaniem pozostają proszki nasenne jednak warto najpierw sięgnąć po domowe sposoby.

Bezsenność

Jak szybko zasnąć? – Pare sprawdzonych sposobów.

Zrelaksuj się – to pomoże szybko zasnąć. Kilka godzin przed snem powinieneś wyciszyć swoje emocje. W tym celu polecamy gorącą kąpiel z dodatkiem soli lub olejku eterycznego, masaż, herbatę z lawendy. Jdealnie sprawdza się Mleko z miodem lub gorące kakao. Pamiętaj, że organizm musi nauczyć się relaksu a adaptacje może potrwać kilka tygodni. Po tym czasie organizm będzie sam nastawiał sie do rytułału wyciszenia

Wygoda – Żeby szybko zasnąć i się wyspać upewnij się że masz wygodny i dobrzy dla siebie materac. Pamiętaj aby regularnie zmieniać pościel. Sprawdź czy temperatura w sypialni jest dla ciebie komfortowa. Optymalna temperatura podczas spania to 16-18 stopni,

Cisza – Upewnij się że w sypialni nie słuchać nieustannego szumu lub hałasu. Jak szybko zasnąć? Zadbaj aby w sypialni było cicho i spokojnie. Jeżeli nie lubisz zasypiać w ciszy to możesz pomóc sobie muzyką relaksacyjną.

Wyciszenie umysłu – Przed snem nie stymuluj umysłu książkami sensacyjnymi, horrorami czy filmami akcji. W związku z tym nie skupiaj uwagi na ważnych lub problematycznych rzeczach. Nie rozwiązuj spraw codziennych. Sen to czas dla ciebie i twojego organizmu. Postaraj się zerknąć w siebie, pomedytować.

Oświetlenie– Zastanawiasz się jak szybko zasnąć? Pamiętaj aby zadbać o oświetlenie. Światło powinno być zgaszone. Jeżeli lubisz spać przy świetlne zadbaj aby było one ciepłe i stłumione.

Oddychanie – Poprzez prawidłowy wolny i głęboki oddech uspokoisz umysł i ciało. Oddychaj przez nos i wypuszczaj powietrze ustami, powolny proces pomoże wprowadzić organizm w sen. Oddychaj tak przez kilka minut. Prawidłowy oddech to klucz do pytania, jak szybko zasnąć?

Odpowiedni ubiór – Zbyt ciasna bielizna nie pomoże ci szybko zasnąć. Do spania nałóż luźną piżamę, która nie krępuje ruchów.

Jedzenie – Ważnym elementem w dziennym rytuale jest ostatni posiłek. Należy go zjeść co najmniej trzy godziny przed snem. Kolacja powinna składać się z produktów lekkich, głównie z warzyw i białka.