Jak usunąć plamy z tłuszczu?

Często zadajemy sobie takie pytanie, Jak usunąć plamy z tłuszczu? .

Plamy z tłuszczu lub oleju to często trudny orzech do zgryzienia. To rodzaj zabrudzeń, którym mamy duży problem.

Jest wiele metod usunięcia plam. A metodę dostosowujemy to rodzaju materiału, który został zabrudzony. Tak, aby nie zniszczyć ubrania, ulubionej sukienki.

Jak usunąć zaschnięte plamy

W walce z tłustymi plamami pomoże nam mąka ziemniaczana – plamę posypujemy mąką i odstawiamy na kilka minut. Następnie  czyścimy szczotką i płuczemy w ciepłej wodzie. Wywabianie plam za pomocą mąki ziemniaczanej jest bardzo skuteczne. Niezależnie czy stosujemy ją na tkaninach delikatnych – jedwabnych, wełnianych, jak i zwykłych – bawełnianych lub sztucznych.

Kolejnym sposobem na tłuste plamy jest wykorzystanie benzyny lub benzyny ekstrakcyjnej. Pod zaplamione miejsce podkładamy papierowy, następnie plamę delikatnie pocieramy wacikiem nasączonym benzyną ekstrakcyjną. Po usunięciu plamy tkaninę należy wypłukać w ciepłej wodzie. Ta metoda usuwania tłustych plam idealna jest dla tkanin wełnianych, jednak sprawdzi się równie dobrze w przypadku innych rodzajów tkanin – bawełnianych i sztucznych.

Ostatnia propozycja na usunięcie zaschniętych tłustych plam jest alkohol. Moczymy ubranie w wodzie, następnie plamę zwilżamy alkoholem. Ewentualnie można przygotować roztwór spirytusu z kilkoma kroplami octu i tę mieszankę wcierać w plamę.

Jak usunąć plamy z tłuszczu kiedy domowe sposoby zawiodą? W ostateczności pozostają nam szeroko dostępne chemiczne odplamiacze lub wybielacze dostępne w większości sklepów z domową chemią.